PL | EN | DE

Towarzystwo Muzyczne
im. Teodora Leszetyckiego

Zakup oryginalnego fortepianu Teodora Leszetyckiego z 1882 roku

luty 2019

Towarzystwo Muzyczne im. Teodora Leszetyckiego dokonało zakupu oryginalnego fortepianu marki Bösendorfer z 1882 roku, należącego do Teodora Leszetyckiego. Zakupu dokonano dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncerty z muzyką polską

czerwiec 2014

23 czerwca 20:00 - Koncert laueratów 1. Niemieckiego Konkursu Pianistycznego Muzyki Polskiej

Wykonawcy: Jong Do An, Elizaveta Ivanova
Prowadzenie: Hubert Rutkowski
Program: Schumann, Hofmann, Chopin, Szymanowski

28 czerwca 20:00 - 4. Festiwal Polski

Koncert laureata 1. Niemieckiego Konkursu Pianistycznego Muzyki Polskiej - Artema Yasynskyy'ego

1. Niemiecki Konkurs Pianistyczny Muzyki Polskiej

lipiec 2013

Z inicjatywy prof. Huberta Rutkowskiego, w dniach 2-5 lipca 2013 roku, odbędzie się 1. Niemiecki Konkurs Pianistyczny Muzyki Polskiej w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu.

Konkurs skierowany jest do studentów fortepianu pięciu północnoniemieckich wyższych szkół muzycznych takich jak: Hanower, Brema, Rostok, Lubeka i Hamburg.

Niniejszy projekt bazuje na stworzonej już dynamicznej współpracy pomiędzy Towarzystwem Muzycznym im. T. Leszetyckiego w Warszawie, Konsulatem Generalnym RP w Hamburgu i hamburską uczelnią, która zaowocowała w 2011 roku organizacją Ogólnouczelnianego Konkursu na Stypendium Koncertowe w Polsce oraz Nagrodę Specjalną. Ważny partner Polski w Europie - Niemcy, jest jednoznacznie uznany jako kraj o wybitnej kulturze muzycznej, wrażliwy na jej przejawy, a Hamburg jest postrzegany w tym zakresie jako główne centrum zarówno historyczne (to miasto Brahmsa i Mendelssohna) jak i współczesne.

Dla pełni tego wstępnego obrazu trzeba podkreślić, iż Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu jest ważną kulturalną witryną tej niemieckiej i europejskiej metropolii.

Więcej informacji na stronie konkursu: www.dkpm-hamburg.de/pl/